עורך דין הפרשות לפנסיה

0
542

עורך דין הפרשות לפנסיה להגן על יום הפרישה

מרגע בו חל החוק בנושא זכויות פנסיה, היה מצב די עגום בו למעל ארבעים אחוז מכלל העובדים במשק לא הייתה כלל זכאות לחיסכון לפנסיה, כך נוצר מצב בו עובדים רבים לא חשבו על כסף שיגן עליהם ביום הפרישה ומצאו את עצמם בגיל הפנסיה ללא שום אמצעים להתקיים בכבוד באופן הבסיסי ביותר.  

עורכי דין להפרשות פנסיה – מהו חשיבות החוק

לחוק חשוב זה חשיבות גדולה כיוון ששינוי מהותי של עורך דין הפרשות לפנסיה על ידי המעסיק חולל תמורה חשובה, וכך עלו מאז כל ההפקדות המופרשות לפנסיה של העובדים ואף עלו באופן מתמיד בשיעורי האחוזים, ולמעשה על פי חוק זכויות הפנסיה המעביד זכאי לשיעור הפקדה בסך המגיע כמעט לעשרים אחוזים של פנסיה המופרשת משכרו עם מרכיבי פיצויים ותגמולים. ההסכמים החדשים בנושאי זכויות פנסיה יצרו בשורה חדשה במשק, כאשר סכום הפרישה אף יגדל בעוד כמה אחוזים וישפר בצורה משמעותית מאד את החיסכון הפנסיוני של כל עובד בהבדל של כמה אלפי שקלים. כל הפירוט של אחוזי הפנסיה המגיעים לכל עובד מפורטים בהתאם בחוקים. למעשה כל עובד שכיר במשק ללא קשר לסוג המשרה שלו ולהסכם העבודה שלו, זכאי לקבל את כל דמי ההפרשה לפנסיה הקבועים בחוק. כך למעשה כל העובדים נכללים בהסכם חשוב זה החל ממהנדסים ורואי חשבון ועד לפועלים זוטרים, עובדים במלונות ומלצרים בבתי קפה. הזכויות הללו תפקידן לאפשר לכל עובד קיום בכבוד עם הגעתו לתקופת הפנסיה בצורה הראויה והמכובדת ביותר בעזרת עורך דין הפרשות לפנסיה.

עורך הדין להפרשות הפנסיה זכות המגיעה לכל עובד

על פי חוק מגיעות זכויות לפנסיה לכל עובד אך לא תמיד כל עובד מכיר את החוק ויודע זאת. זכותו של כל עובד היא, שהוא רשאי לקבל במקום העבודה שלו פנסיה שחובה להעניק לו, וזוהי פנסיה מינימאלית שנקבעה על פי חוק במשק בכדי להבטיח לכל עובד שכיר במשק קבלה של תשלומי פנסיה כאשר הוא מגיע לגיל הפרישה. זהו מהלך חוקי חשוב בהובלת ההסתדרות לפני מספר שנים, כאשר הושג הסכם חשוב בו לכל עובד מגיעה פנסייה, כך שלא יהיו יותר עובדים במדינה בעיקר עובדים זמניים, שלא יהיו זכאים לקבל הפקדות של פנסיה.