עין עצלה מבוגרים

0
1505

עין עצלה מתפתחת מהילדות, רבים מהאנשים המבוגרים סוחבים עדיין בעיה כזו כיוון שהטיפולים השונים לא עזרו וכעת הם מחפשים תפנית לכיוון טיפולי אחר.

עין עצלה מבוגרים היא עין בריאה בעלת בעיה בחדות הראיה. חולה המרכיב משקפיים או עדשות מגע התואמות את המחלה שאמורות לחדד את הראייה טוען שגם אם רכש משקפיים או עדשות מגע תואמות לא חל שיפור או שינוי והוא אינו רואה את סביבתו באופן חד כבעבר.

בשנים האחרונות פיתח מכון נוירו-ויז'ן תוכנת מחשב ייחודית שהוא פתרון מצוין לסובלים מעין עצלה. באמצעות תוכנה זו מבצע החולה תרגילים שונים לשרירי העין. מתחיל מתרגילים קלים ופשוטים ולאט לאט עוברים לתרגילים קשים יותר עבור שרירי העיניים. התרגילים הללו משפרים את מצבה של העין העצלה ללא טיפולים תרופתיים או התערבות כירורגית. לטיפול זה אין כל תופעות לוואי, לאחר אימון של כשלושים דקות האדם חוזר לעיסוקיו וביום הבא, מתרגל את השלב הבא.

מטופלים שביצעו את המשימות בתוכנת המחשב סיפרו כי יכולת הקריאה של האותיות הקטנות בספרים, בטלוויזיה ובשלטי חוצות השתפרה באופן מדהים, הראיה חדה הרבה יותר, נוצר שיפור משמעותי בראיית העומק ובראייה תלת ממדית.

נוירו-ויז'ן הוא הטיפול היחידי בעולם שמוכח קלינית ומדעית (במחקרים מבוקרים שפורסמו בספרות) ואשר קיבל את אישור ה FDA כיעיל בשיפור ראיה בעין עצלה במבוגרים. המכון טיפל במאות חולים בכל הארץ בהצלחה גדולה.

המתרגלים ממשיכים להשתמש במשקפי הראייה או בעדשות במגע במשך כל זמן התרגולים. רופא מקצועי בודק אחת לכמה זמן את העיניים, עוקב אחר השינויים והשיפורים ורק כשהושגה הטבה מלאה הוא מאפשר להוריד את השימוש במשקפי ראייה או עדשות המגע..

ניתן לגרות בצורה יעילה את התאים המרכיבים את מערכת עיבוד התמונה במוח (Primary Visual Cortex) ולשפר את הראיה גם בגיל מאוחר, שנים רבות לאחר התקופה הקריטית להתפתחות הראיה. טיפול נוירו-ויז'ן לשיפור הראיה מוכח קלינית ומדעית, בשונה מאימונים המתרגלים את המטופל להרפות את שרירי העיניים. הטיפול קיבל את אישור ה FDA, ה CE-Mark האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי לאחר שיעילותו ושבטיחותו הוכחה במחקרים קליניים.

התוצאות המצוינות הושגו לאור העובדה שטיפולי נוירו – ויז'ן מטפלים באופן ישיר בנעשה במוח ולא במה שקורה בעין עצמה, ולכן מתאימה כרגע לאנשים בעלי עין עצלה ולא לאנשים בעלי בעיות כמו פזילה.

הטיפול באמצעות התוכנה מתאים לאנשים מעל גיל 9 הסובלים מעין עצלה ושחדות הראיה שלהם היא ירודה.