טכנאי גז

0
2696
טכנאי גז

תפקידו של טכנאי גז בבית שלך

הטיפול בכל הקשור להתקנת מכשור הפועל באמצעות הגז הביתי, ייעשה רק על ידי טכנאי גז מורשה שסיים בהצלחה קורס זה מטעם משרד התעסוקה ושהוא בעל ניסיון וידע רב בתחום זה.
כל טכנאי גז נושא עליו תעודת טכנאי גז מורשה לעיסוק בתחום הגז.
טכנאי גז שמגיע לביתנו לטפל בגז אמור בשלב ראשון להציג בפנינו תעודה זו ורק לאחר מכן להתחיל בעבודה.
האסונות שקרו לצערנו בשנים האחרונות עקב טיפול רשלני ולא מקצועי של עובדים לא מיומנים בתחום מסוכן זה, הובילו להכנת נהלים קפדניים וחמורים, וכך כל אדם העוסק בתחום זה מחויב להיצמד אליהם ללא פשרות וללא קיצורי דרך. רשויות החוק מבצעות בקרה קבועה על אופן ההתנהלות של חברת גז וטכנאיה.

בעת הזמנת כיריים חייבים להזמין טכנאי גז מוסמך שיתקין את צנרת הגז בתוך ארון המטבח כדי שלא תהיה דליפת גז. הוא יבחר את המיקום הנכון ויחבר את הצנרת תוך תשומת לב מיוחדת לפתחי כניסת ויציאת הגז.

חברת גז אחראית על כל טכנאי גז בחברה שלה

אם מורגש בבית ריח של גז, קיימת סבירות שיש דליפת גז.טכנאי גז
במקרה כזה, יש לסגור את הברז הראשי של הגז בדירה ובמקרים קיצוניים גם את מפסק הגז הראשי של כל הבניין כדי שדליפת הגז תיעצר ולא תהיה דליפה גדולה יותר והתלקחות מסוכנת לשלום הדיירים ולציבור.
לאחר מכן יש ליידע את החברה המספקת גז ביתי על המקרה.
מתקין גז מורשה מטעם חברת הגז, יגיע במהירות האפשרית, יבדוק את מקור הדליפה ויעצור אותה על ידי תיקון הצנרת או בכל דרך מקצועית אחרת התואמת את התקלה.
קיימים מקרים שבהם לא מתבצע תיקון אלא מומלץ להחליף צנרת גז כיון שהצנרת הנוכחית בלויה.
רק לאחר שהותקנה צנרת חדשה ונבדקה, חוזרת אספקת הגז לבניין.
הנהלת חברת גז יגל מודעת לעובדה שהגז הוא תחום שהציבור רגיש שאליו עקב הסיכון ולכן כל טכנאיה עוברים הכשרה והשתלמות מקצועית מטעם משרד התעסוקה מעת לעת.
במקרה של אירוע דליפת גז מחויב הטכנאי התורן להגיע למקום במהירות האפשרית, להרחיק את הקהל ולפעול בתשומת לב מיוחדת לכל הסימנים הקיימים בשטח כדי לפתור את הבעיה בבטיחות למען התושבים.
טכנאי הגז מצוידים בכלי עבודה, במכשור חדשני ובציוד רב להחלפת צנרת ואביזריה.
הם מוכנים לכל תרחיש אפשרי כדי לתקן את התקלה ולהחזיר את החיים לשגרה.

משאיות הובלת הגז לצוברים מצוידות בציוד בטיחותי וכל נסיעה מפוקחת על ידי מנהלי ציי הרכב.
אנחנו לא מתפשרים ומעניקים ללקוחות שרות איכותי ומסור.