שיש למטבח – טיפים לבחירת שיש

0
3148

 

כיצד לבחור את השיש המושלם?

לפני שנכנסים לדירה חדשה או כשעושים שיפוץ, מגיע הרגע שבו צריך לקבל החלטות בנוגע למשטחי השיש במטבח. בחירת שיש למטבח היא בחירה מרובת משתנים ומעט מסובכת. ריכזנו כאן מספר טיפים לבחירת השיש המושלם למטבח שלכם.

* אילו חומרים קיימים? ישנם מספר חומרים שמהם מייצרים שיש למטבח: שיש קיסר העשוי מקוורץ, שיש קוריאן (חומר סינטתי), שיש חברון, שיש גרניט (לוחות אבן טבעיים), שיש סיליסטון ודקטון (שניהם חומרים סינטתיים הצוברים פופולאריות בשוק).

* כיצד בוחרים חומר? לחומרים השונים- תכונות שונות. חלקם עמידים יותר וחלקם פחות, חלקם יקרים יותר וחלקם פחות. חלקם מגיעים במגוון צבעים וחלקם לא. לכן צריך לבחון את סוגי השיש למטבח על פי הפרמטרים הבאים ולבדוק כיצד הם עונים לצרכים שלכם:

* חוזק השיש וגמישותו- הכל תלוי בצרכים האישיים שלכם. יש אנשים שזקוקים לשיש למטבח שיהיה חזק (שלא יישבר במקרים של סירים כבדים) ויש כאלו שזקוקים לגמישות גבוהה על מנת לא לסדוק אותו כאשר מניחים עליו סירים חמים. בחרו שיש למטבח עם תכונות המתאימות לאופי המטבח שלכם.

* כושר ספיגה ועמידות- אם אתם מבשלים הרבה, אתם זקוקים לחומר שאינו בעל יכולת ספיגה גבוהה. כך שבמקרים שבהם אתם שופכים הרבה רטבים, יין, ושאר נוזלים- תבחרו שיש למטבח שלא יספוג את הנוזלים שעלולים להפוך לכתמים נצחיים.

* עיצוב- המגוון הרחב ביותר הקיים הוא עבור משטחי הקוורץ והמבחר הדל ביותר הוא עבור שיש חברון. אין ספק שיש חשיבות עיצובית לבחירת השיש למטבח. השיש צריך להתאים לארונות המטבח שלכם ולעתים לכל חלל הבית. עדיף לבחור בסוגי שיש שמגיעים במספר גוונים- על מנת שתוכלו להתאימו לטעם שלכם.

* מחיר- גם כאן מדובר בצרכים וביכולות שלכם. סקאלת המחירים רחבה ביותר ותוכלו למצוא מגוון רב של חומרים במחירים שמתאימים עבורכם. זכרו- שיש איכותי למטבח צריך להחזיק מעמד שנים- לכן האופציה הזולה ביותר לא תמיד מאוד מומלצת, שכן לעתים- הזול הוא היקר.

* אחריות- יש סוגי שיש למטבח שמגיעים עם אחריות לשלוש עד חמש שנים ויש סוגי שיש שאינם מגיעים עם אחריות כלל. נכון, השיש צריך לשמש אותנו שנים, אבל גם כאן תצטרכו להחליט עד כמה חשובה לכם האחריות, שלרוב מייקרת את הקניה.

כאשר אתם מגיעים לבחירת שיש- עברו על כל אחד מהחומרים הקיימים ובחנו אותם לפי הפרמטרים שפירטנו אל מול הצרכים שלכם ומול היכולות התקציביות שלכם. עם כל המידע לפניכם, אין סיבה שלא תצליחו לבחור באפשרות המושלמת ביותר עבורכם.

למידע נוסף ויצירת קשר לחצו כאן