למה לבחור גג רעפים

0
2835

יתרונות הרעפים

גגות רעפים הם הגגות המועדפים כיום להתקנה על ידי כל מי שבונה בית חדש, משדרג או משפץ בית קיים וכמובן מבצע שינוי כלשהו בגג הבית. בדרך כלל ניתן לבחור בין גג העשוי מרעפים – מה שגורם לו להיות בצורת שיפוע לבין גג שטוח. ישנם הבדלים מהותיים בין שני סוגים אלה של גגות וחשוב מאד לדעת שלכל גג היתרונות, החסרונות והתכונות שלו וכל אדם שצריך לשקול מה עדיף לו – צריך לקחת בחשבון את האפשרויות האלה.

יחד עם זאת, אין עוררין על כך שמבחינת התכונות – גג רעפים עדיף בהרבה על גג שטוח וזאת מתוך כמה שיקולים. ראשית, גג הרעפים נחשב ליפה יותר. אמנם מדובר בעניין המושפע מטעם אישי אך אנשים רבים, גם כאלה המשפצים את הבית וגם כאלה שלו – מעידים שגג אדום לבית, כמו שמוכר מסיפורי האגדה – הוא התגשמות החלום של כל מי שמשפץ את גג הבית שלו. שנית – הרעפים כיום מיוצרים בטכנולוגיות מתוחכמות ומתקדמות המאפשרות להם להעביר תכונות אלה גם לגג הסופי

תכונות ויתרונות של גג רעפים

מעבר ליופי החיצוני ולגימור האסתטי שמאפשרים גגות העשויים מרעפים לרעפים יש גם תכונות ההופכות את ההתקנה שלהם לכדאיים במיוחד – הם אטומים ולא מאפשרים מעבר של נוזלים דרכם (כמו מי גשמים למשל), הם אטומים לזרמי אוויר ובזכות כך מספקים לבית ולגג בידוד מוחלט ומושלם מפני אוויר קר או חם (בידוד המאפשר לדיירי הבית לחסוך בחשמל או אנרגיה הדרושים לחימום או קירור הבית), גג רעפים אינו דורש שום פעולות תחזוקה שוטפות (וזאת בניגוד לגגות שטוחים שצריך לסייד או לזפת מדי פעם) ועוד.

אין ספק שגג רעפים יהיה הבחירה הנכונה והמתאימה ביותר עבור כל מי שצריך לתקן או לשדרג את הגג וכמובן משפץ את הבית שלו מן היסוד. מעבר לתכונות המועילות והמקלות על חיי היומיום יתקבל גג סופי יפה ונעים למראה שיישאר עמיד למשך תקופת זמן של לא מעט שנים. זו הסיבה שאנשים רבים כיום מעדיפים להתקין את גג הרעפים על פני סוגי גגות אחרים.