פרישה לגמלאות

0
3379
פרישה לגמלאות

פרישה לגמלאות בלי בלבול וחוסר ביטחון

כאשר מגיעים לגיל של פרישה לגמלאות עלול להיווצר בלבול או חוסר ביטחון רב.
האדם שפורש עלול למצוא את עצמו לא יודע מה לעשות בשגרה החדשה שנוצרה ולא בטוח שיש לו מה לעשות בזמן שהתפנה לו.
זו הסיבה שישנו כיום שירות של ייעוץ פרישה לגמלאות, כלומר עוד בטרם אותו אדם פורש הוא מקבל הסברים, הרצאות והצעות כיצד לנהל את הזמן והשגרה שלו מיד לאחר הפרישה.
זאת על מנת למנוע מצב של דיכאון או חוסר וודאות, שכן מדובר בתחילתה של תקופה חדשה ומיוחדת במינה.

אתם מוזמנים לקרוא גם על ייעוץ פנסיוני לאחר פרישה לגמלאות

ארגונים, חברות ומקומות עבודה רבים מציעים כיום קורס פרישה תקופתי לקראת פרישה לגמלאות של עובדים.
במהלך הקורס נלמדים נושאים חשובים כמו חישוב כספי הפנסיה והתנהלות אתם, אפשרויות תעסוקה ופנאי המתאימים לפורשים וגם נושאים אחרים כמו הכנת צוואות, נושאים הקשורים בירושה והעברת הזמן.
כאשר מגיעה פרישה לגמלאות קל יותר לפורש להבין את המצב החדש שלו ולהתנהל בצורה קלה, מסודרת ונעימה הרבה יותר.

ייעוץ לפני פרישה לגמלאות – מתאים לכל אחד

כאשר מוצע לעובד זה או אחר קורס פרישה חשוב לדעת שאין מדובר במותרות ולא מומלץ לוותר או לדלג על הידע פרישה לגמלאותשיתקבל מקורס זה.
אנשים רבים מעידים על עצמם שהם לא ממש יודעים איך להתחיל את התקופה שלאחר הפרישה והם מתקשים למצוא את התעסוקה שתמלא להם את לוח הזמנים.
פרישה לגמלאות היא שלב מיוחד מאד, שבו יכול העובד להתחיל לנצל את הזמן עבור התחביבים שלו, בילוי עם בני המשפחה שלו וכמובן בטיולים או ביקורים במקומות שעד כה לא הזדמן לו לבקר בהם.

כאשר מתכוננים כמו שצריך לקראת השלב של פרישה לגמלאות אפשר למנוע את הבלבול וחוסר הוודאות המתלווים לתקופה זו ואפשר להתחיל אותה בתחושה טובה הרבה יותר.
חשוב לדעת שמדובר בתחושות שחש כל אחד שמגיע לגיל של פרישה לגמלאות וכאשר העובד דואג מראש להיות מוקף באנשים המבינים אותו ונמצאים באותו מצב כמוהו – קל הרבה יותר למצוא תעסוקה משותפת ולהנעים את הזמן ביחד. גם הידע שצוברים יחדיו לא יסולא בפז.